1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

W pierwszych dniach maja otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016. Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszego gimnazjum uzyskało wyróżnienie. Są to: Niemiec Jan (IIa), Więcek Bartosz (IIIb) i Gucwa Daniel (IIIa). Wyróżnionym gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy sukcesów w przyszłości.

Jak co roku w trzeci czwartek marca dobył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W tegorocznej edycji brało udział 11 uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i wysokiego wyniku w konkursie.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie www.kangur-mat.pl.

Uczniowie dwóch klas naszego gimnazjum zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienia w ramach programu profilaktycznego "Sam dokonuję wyborów- żyję wolny od nałogów". Uczniowie klasy Ib zaprezentowali krótkie przedstawienie pt."Dzień z życia Michała - nałogowego gracza komputerowego". Klasa IIa przygotowała wystąpienie, film i konkurs związane z uzależnieniem od alkoholu. Uczniowie obydwu klas przygotowali też plakaty, banery i hasła związane z poruszanymi problemami.

 

 

W dniu 25.09.2015 r. klasy I pojechały na wycieczkę do Tuchowa i Ciężkowic. W Tuchowie uczniowie poznawali historię patrona naszej szkoły. Obecny na miejscu zakonnik zapoznał młodzież z życiorysem arcybiskupa Leona Wałęgi i historią sanktuarium. Uczniowie odwiedzili też ruchomą szopkę bożonarodzeniową ojców redemptorystów. Następnie udali się do Ciężkowic. Na początku odpoczęli przy drobnym posiłku. Potem wyruszyli w trasę. Chodzili po skałkach i ścieżkach znajdujących się w głębi lasu. Następnie udali się w drogę powrotną do Moszczenicy. Czas spędzony na wyjeździe minął bardzo szybko i przyjemnie.